Sport

 

 

 W miejscowości Szymbark znajduje się stadion sportowy, na którym swoje rozgrywki prowadzi zespół LKS Szymbark.

W szkole podstawowej funkcjonuje hala sportowa gdzie prowadzone są rozgrywki Gorlickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

 

LKS SZYMBARK

Informacje o LKS Szymbark

sprawdzaj wyniki na żywo >> kliknij tutaj

 

 

GALPS GORLICE - Gorlicka Amatorska Liga Piłki Siatkowej

W sezonie 2017/2018 w rozgrywkach zgłoszony jest zespół TRYBUS SZYMBARK

Terminarz rozgrywek I Ligi Mężczyzn w sezonie 2017/2018

Wyniki rozgrywek można śledzić na stronie internetowej Gorlickiej amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

 

Przystanek Szymbark

Przystanek Szymbark

 

 

Beskidzkie Morskie Oko

Beskidzkie Morskie Oko (zwane też Morskim Okiem) – to jedno z największych w polskich Karpatach fliszowych jezior osuwiskowych.

Zlokalizowane na zboczu Maślanej Góry w Szymbarku, na pograniczu Beskidu Niskiego i Pogórza Karpackiego. Powstało ono w niszy osuwiskowej największego osuwiska na terenie polskich Karpat – tzw. osuwiska Szklarki. Osuwisko to utworzyło się w 1784 roku, a odnowione zostało w roku 1913. Wtedy też powstało jeziorko o wymiarach ok. 50 x 20 metrów. Ostatnie większe obsunięcia materiału skalnego miały miejsce w roku 1974. Widoczna jest tutaj ogromna nisza osuwiska i wielki jęzor, który jest porośnięty drzewami, lecz nie całkiem stabilny. Jeziorko znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody Jelenia Góra.

W lecie jeziorko wysycha częściowo lub całkowicie i jego odnalezienie było do niedawna trudne. Aby ułatwić to turystom, wyznaczono ścieżkę spacerową znakowaną znakami czarnymi.